Barra d'autobús flexible
Xiamen Apollo està especialitzat en la R + D i la fabricació de barres de bus flexibles . Les nostres línies de productes bàsiques inclouen filferro de coure nu, filferro de coure amb llauna, la nostra soldadura de soldadura de soldadura de soldadura La fabricació d’equips i la infraestructura del centre de dades . Basant-nos en les tres competitivitats bàsiques de l’alta conductivitat, la forta resistència a la corrosió i les capacitats de servei personalitzades, continuem proporcionant solucions de connexió elèctrica segures, fiables, eficients i que estalvien energia als clients globals .
- Lliurament ràpid
- Garantia de qualitat
- Atenció al client 24/7
Introducció al producte
Visió general de la sèrie de productes
La nostra empresa se centra en la investigació, el desenvolupament i la producció de barres de bus flexibles, que abasten quatre sèries:Filferro de coure nu, filferro de coure amb llauna, filferro de coure de soldadura de resistència i soldadura de difusió de paper de coure Connexió flexible, complint les necessitats de diversos camps com ara potència, nova energia i equips industrials . Les barres de bus de coure adopten una alta conductivitat, resistència a la corrosió i serveis personalitzats com a avantatges bàsics per proporcionar als clients solucions de connexió elèctrica fiables .}

Classificació i característiques del producte
1. filferro de coure nu
1.1 Avantatges i característiques del material
Material: alta puresaPaper de coure T2Y2 (conductivitat superior o igual al 98%), Níquel/llauna de superfície, resistent a l’oxidació i a la corrosió .
Estructura: Foil de coure multicapa + Resistència Soldadura de difusió, estampació de precisió del forat terminal (tolerància ± 0 . 1mm), suporta m 6- m12 fixació de cargols.
Mètode d’aïllament: tub de contracció de calor opcional (resistència a la temperatura de 125 graus) o màniga de silicona (resistència a la temperatura 200 graus), més resistent a la temperatura i l’envelliment alt que el PVC tradicional .
1.2 Paràmetres tècnics
Àrea de secció transversal: 10-300 mm² | Capacitat de transport actual: 200a -3000 a | resistivitat: inferior o igual a 0,022μω · m
1.2.1 Conductivitat del forat del terminal:Adopta el procés global de xapa de níquel (gruix de la capa de níquel 3 μm), resistència al contacte del forat terminal<0.05mΩ (industry standard 0.1mΩ), supports 400A continuous high current.
1.2.2 ul 2251-2024 certificació:Va passar la prova de polvorització de sal del terminal (96 hores sense corrosió), l’índex de resistència de seguiment de la capa d’aïllament CTI > 600 (arribant a FV -0 grau retardant de la flama) .
1.2.3 Adaptació modular:L’espai de forat del terminal és compatible amb l’ISO 8536-2 estàndard (± 0,1 mm de precisió), donant suport al plug-and-play

Avantatges generacionals en comparació amb les connexions complexes tradicionals (barres/cables de coure)
| Punts de dolor de l'escenari | Defectes de connexió dures | Connexió de connexió Flexible Valor pertorbador de la barra de bus |
| Fatiga de vibracions (expansió cel·lular) | Concentració d’estrès de la barra de bus de coure rígida (vida útil<5 years) | Foil de coure ultra-prim de 0,1 mm + estructura flexible (100, 000 es doblega sense trencament) |
| Eficiència de muntatge (soldadura manual) | Cada connexió triga 2 minuts (necessària pre-elaboració) | Forat del terminal + Connexió directa de cargol (conjunt de forats únics 15 segons) |
| Adaptació espacial (disseny en forma especial) | Hard busbar requires customized bending (mold fee >50,000) | Connexió suau preformada + forat del terminal estàndard (compatible amb un 90% de plataforma de vehicles) |
1.3 Procés de producció
Slit de làmina de coure vermell → Soldadura de difusió de resistència → Punching terminal → Electroplobament → Tractament d’aïllament → Inspecció de qualitat → Embalatge i enviament .
1.4 Escenaris de sol·licitud
New Energy Battery Pack, SAI Powerbise, armari de commutació de potència .
Valor de l'escenari: resoldre tres escenaris de fallada d'alta freqüència
2. filferro de coure amb llauna
2.1 Avantatges i característiques del material
Material:0,1 mm de filferro de coure sense oxigen sense oxigen, superfície en estany (gruix superior o igual a 5 μm), forta resistència a l’oxidació i una millora del 20% en l’estabilitat conductora .
Flexibilitat: flexió de 360 graus sense deformació, millor rendiment sísmic que la barra de bus de coure .
Mètode d’aïllament: modelat de silicona (protecció IP67) o embolcall de tubs trenat, en comparació amb l’aïllament de PVC, la resistència a l’oli, la resistència d’alta i baixa a temperatura (-50 grau ~ 200 graus) .
2.2 Paràmetres tècnics
Diàmetre del fil: 10-50 mm | Capacitat de transport de corrent: 100a -1500 a | resistivitat: menys o igual a 0,023μω · m
Comparació dels avantatges bàsics de la paper de coure xapat per níquel/barra dura
| Escenaris de fracàs | Connexió flexible de paper de coure amb níquel | Connexió flexible de filferro de llauna de llauna |
| Vibració d’alta freqüència (Jitter de motor) | Foil Delamination (50, 000 trenca) | Bloqueig de filferro trenat (500, 000 vegades sense fils trencats) |
| Corrosió humida i calenta (condicions costaneres) | Corrosió microporosa de la capa de níquel (72h en esprai de sal) | Protecció densa de la capa d’estany (192h en esprai de sal) |
| Augment de la temperatura de corrent elevat (càrrega ràpida 3C) | Resistència de contacte 0,1MΩ (augment de la temperatura 8 graus) | Estructura trenada Conductivitat multi-contacte (resistència 0,06mΩ, augment de la temperatura de 4 graus) |
Densitat de trenat:16 fils × 7 Estructura de filferro(La personalització OEM és benvinguda), Tolerància a l’àrea transversal ± 1%, es proporciona capacitat actual de 450A/mm² (estàndard nacional 300A/mm²), i es proporciona l’informe de prova de l’augment de la temperatura de tercers (amb dades mesurades de paquet de bateries CTP) .
Adhesió de plaques d’estany:L’estàndard ASTM B 577-2024 s’implementa, la capa d’estany no cau a la prova de pelat i es proporciona el diagrama metal·logràfic de la interfície al microscopi .
Certificació de fatiga dinàmica (si cal):Pass ISO 6469-3 (Test de vibració del vehicle elèctric) i la velocitat de trencament de filferro trenat és inferior a 0 . 5% després de 500, 000 cicles (mitjana de la indústria 2%).
2.3 Procés de producció
Trencada de fil de coure → Tinning → Terminal Crimping → Packaging Aïllament → Prova de polvorització de sal → Inspecció del producte acabat .
Escenaris de sol·licitud

3. Soldadura de resistència Fil
3.1 Avantatges i característiques dels materials
Material: cinta trenada de coure d'alta puresa (Contingut de coure superior o igual al 99,9%), extrem quadrat (material d'alumini/coure) Pressament de fred, baixa resistència de contacte .
Estructura: Disseny pla, espai d’instal·lació d’estalvi, eficiència de dissipació de calor és un 30% superior al fil rodó .
Mètode d’aïllament: tub de reducció de calor de doble capa (grau retardant de flama ul v 0) o resina epoxi, més resistent al desgast i a prova d’arc que les mànigues tradicionals .
3.2 Paràmetres tècnics
Àrea de secció transversal: 25-200 mm² | Capacitat de transport actual: 500a -2500 A | resistir nivell de tensió: 1KV -10 kv
| Avantatges del procés de premsa quadrat | Diferent del fil tradicional trenat rodó tradicional, el procés de premsa quadrat aplana el fil trenat en una secció rectangular, augmenta la zona de contacte amb un 30%-50%, redueix la resistència interna en un 15%{{4} Heat . |
| Característiques de l'estructura trenada | Es teixeixen múltiples fils de filfer |
| Terminals prefabricats | Els terminals de coure/alumini es redueixen als dos extrems (la xapa de llauna/níquel és opcional), plug and play, sense necessitat de perforació i soldadura in situ, i el temps d’instal·lació d’una sola estació s’escurça en un 70% (en comparació amb el procés de personalització i perforació de barres tradicionals de coure) . |
| Materials i processos | El filferro de coure està en estany (més gran o igual a 8 μm) o de níquel, la prova de polvorització de sal supera les 96 hores (la norma de la indústria és només de 48 hores), resistent a la humitat, la corrosió i la corrosió alcalí, i la vida de les indústries costaneres/químiques s’estén més de 3 vegades . |
| Disseny flexible | Admet les especificacions quadrades amb un gruix de 0.1-3 mm i una amplada de 10-200 mm . Els terminals es poden equipar amb m 4- m16 forats per adaptar -se a diferents corrents (50a -5000 a) i els espais d'instal·lació .}} |
| Adaptació de la indústria | Proporciona solucions dedicades per a escenaris com ara New Energy (Battery Pack Connection), Industry (Inverter Soft Start) i Automobile (Motor/Battery Connection) . Per exemple, els productes de qualitat automobilística estan certificats perIatf 16949. |
3.3 Procés de producció
1. Selecció de material: φ 0.03-0.1 mm filferro de coure lliure d'oxigen (puresa superior o igual al 99,95%)
2. Dibuix de filferro: dibuix en fred multi-pass al diàmetre objectiu (tolerància ± 0,002 mm)
3. teixit: 64-128 Strands Teixent creuat (Densitat de teixit superior o igual al 90%, Pitch 3-5 mm)
4. Square Pressing: Hydraulic Forming (gruix 1-3 mm, relació d'aspecte 3: 1-5: 1, tolerància ± 0,1mm)
5. Soldadura de resistència: soldadura d'alta freqüència (corrent 8-15 ka, temps 0.1-0.3 s, nombre de punts de soldadura superiors o iguals a 5 punts/cm)
6. Formació: pre-doblegament (radi de flexió 5-10 mm, angle ± 2 graus)
7. Detecció: Test de continuïtat (resistència<0.03mΩ) + appearance (no broken wire, uniform indentation)
▶ Control del nucli: Densitat de l'estructura quadrada premsada (major o igual a 8,9g/cm³), força de soldadura (superior o igual al 85% del material pare), tractament d'aïllament (gruix de beina de fibra de silicona/vidre 0.2-0.5 mm)
(Nota:ISO 9001/TS 16949 Control durant tot el procés, Inspecció de primera peça 100% + detecció de defectes de mostreig, cicle de producció inferior o igual a 72 hores)

3.4 Escenaris d'aplicació
3.3.1 vehicles energètics nous/bateries:Resoldre vibracions, expansió tèrmica i problemes d'espai, filferro de coure ultra-fi + estructura quadrada pressionada absorbeix un 3% d'expansió, resistència<0.03mΩ, pre-forming saves 40% space; core advantages: IATF 16949, CTP/CTC adaptation, customized insulation sheath.
3.3.2 Transit ferroviari/tracció:Afrontar la vibració d’alta freqüència (10- 50 Hz) i el corrent alt (1 000 A+), 100, 000 Life Life (30.000 vegades per a fil rodó), dissipació de calor pla ↑ 50% ({{{9} grau ~ 125 graus), Anti-emlfieling de la capa; Avantatges bàsics: EN 45545 FireProof, terminals d'aviació, Informe de proves de vibració .
3.3.3 equip industrial/inversor:Adaptar-se a l’espai estret i la deformació dinàmica, 1-3 MM Disseny ultra-prim, inductància baixa<10nH/cm, 5mm bending radius; core advantages: silver plating process (high frequency), RoHS, precision mold opening (±0.1mm).
3.3.4 Emmagatzematge d'energia/pila de càrrega:Resisteix els cicles tèrmics ({-40 grau ~ 85 graus) i els xocs de corrent elevats, la capacitat de transport de corrent és un 25% superior al fil rodó, esprai de sal durant 1000 hores, ± 2mm anti-encaixada telescòpica; Avantatges bàsics: UL/CE, carcassa IP65, terminal de tensió integrada .
3.3.5 Medical/Aviation:Es troba amb ambients EMI baixos, lleugers i extrems, el blindatge redueix la interferència per 50dB (RMN), un 40% més lleuger que la barra de bus de coure (UAV), FV -0 Retardant de flama (aviació); Avantatges bàsics: certificació estàndard militar (GJB 1217), personalització de lots petits (50pcs o més) .
4. Connexió flexible de soldadura de fulls de coure
4.1 Avantatges i característiques del material
Material: 0.05-0.2 mm Foil de coure electrolític ultra-prim, flexible sense angle mort després de la soldadura de laminació, i fins i tot la distribució de corrent .
Lleuger: el gruix és només 1/3 de la barra de bus de coure i el pes es redueix en un 60% sota la mateixa capacitat de transport de corrent .
4.2 Paràmetres tècnics
Nombre de capes: personalitzables|Capacitat de transport actual: 300A -5000 a|Resistivitat: menys o igual a 0,021μω · m
| Funcions | Paràmetres tècnics | Valor de contractació (correspondència de l'escenari) |
| T2 Puresa de coure | 99.9%+ (National Standard>99.85%) |
1. Resistència fins a 0,0175Ω · mm²/m (40% inferior al llautó), l’augment de la temperatura dels nous vehicles energètics es redueix en 12 graus durant la càrrega ràpida 2. Les matèries primeres estan certificades per IATF 16949 |
| Gruix de paper ultra-prim | 0.05-0.3 mm (opcional) |
1. 0.1 mm de gruix de paper: el radi de flexió flexible és només de 3mm, adequat per a l'espai compacte CTP/CTC de la bateria (tradicionals barres de bus de coure requereixen flexió de 15 mm) 2. Emmagatzematge d'energia Expansió tèrmica Absorció: la ductilitat de la làmina única arriba al 3%, i la capacitat anti-expansió d'apilament de diverses capes s'incrementa en 5 vegades |
| Procés de perfeccionament de gra | Gra mitjà<50μm | La vida anti-fatigua supera els 100, 000 vegades (50, 000 vegades per a la làmina de coure ordinària) i la taxa de fallada es redueix en un 92% en l'entorn de vibració del transport ferroviari . |
4.3 Procés de producció
Sliting de paper de coure → Soldadura làser → Passivació de la superfície → Recobriment d’aïllament → Detecció de defectes de raigs X → Prova de rendiment elèctric .

4.4 Escenaris de sol·licitud
Sistema de tracció elèctrica de vehicles elèctrics, instruments de precisió, equips aeroespacials .
| Escenari | Punt de dolor | Avantatge de la làmina de coure (0.05-0.1 mm) | Punt de contractació |
| Nou vehicle energètic | Expansió/vibració de la bateria | Absorbeix un 5% de deformació, resistència 0,015mΩ, estalvieu un 30% d’espai | Certificació IATF, FPC resistent a 150 graus |
| Refrigeració de líquids d'emmagatzematge d'energia | Cicle elevat de corrent/calent i fred | La capacitat de transport actual va augmentar un 40% (200mm² → 1200A), polvorització de sal 1500h | Casa IP67, sensor de temperatura integrat |
| Inversor industrial | Pèrdua/espai d’alta freqüència | Resistència d’alta freqüència reduïda en un 30%, gruix 1-2 mm, EMI reduïda en 40dB | Procés de placa de plata, flexió ± 0,05 mm |
| RMN mèdica | EMI/lleuger | Blindatge reduït en 60dB, barra de coure de pes 1/3, anti-corrosió epoxi | Biocompatible, flexió de 2 mm |
La nostra força de producció
1. base de força del grup
Funcionament a gran escala de dos negocis principals
New Energy Field: ingressos anuals de 120 milions (inclosa la fàbrica), al servei de clients líders com Catl i BYD
Camp elèctric de baixa tensió: ingressos anuals de 80 milions (inclosa la fàbrica), que cobreixen la cadena de subministrament ABB i Schneider
Suport en grup: 7 tallers principals (estampació/soldadura/motlle/cnc/encapçalament en fred/electroplatació/automatització), amb una capacitat de producció d’elasticitat del 200%
30 anys de gens tècnics
ElL’equip bàsic es va originar en "Xiamen Hongfa"(relé no . 1), amb 30 anys d'experiència en connexió elèctrica .
Proporcioneu "Producte + Solució de reducció de costos + nova tecnologia de la indústria" Trinity Service .
2. Barreres de tecnologia de procés complet
8 matrius de processos bàsics
Encapçalament en fred: contacte de plata/nucli de relé (precisió ± 0,02 mm)
Estampació: Condensador Barbar/Fuse Contacte (procés de paper de coure ultra-prim de 0,1 mm)
Soldadura: soldadura làser (profunditat de penetració 0,8 mm) + soldadura de difusió al buit (closca de bateria)
Streting: closca d'alumini de bateria de liti (gruix de paret 0,3 mm, rendiment del 99,2%)
Flexió: xapa (mínim R0,5 mm, plana ± 0,1 mm)
Electroplicat: or/plata/níquel/llauna (prova de polvorització de sal durant 1000h, compatible amb ROHS)
CNC: Terminal de precisió (coaxialment ± 0,01 mm)
Tall làser: proves ràpides (mostra de 24 hores, estalviant un 90% de tarifa de motlle)

3. xarxa de serveis globals
| Regió | Node de servei | Valor bàsic |
| Europa | Espanya, Barcelona | Proporcionar suport tècnic pre-venda i postvenda, resposta ràpida |
| Orient Mitjà | Iran, Teheran | |
| Sud -est asiàtic |
Índia, Nova Delhi La ciutat portuària més gran de Malàisia, Port Klang Pelabuhan, Malàisia |
|
| Nord -est asiàtic | Japó, Tòquio |
4. Compromís de lliurament final
Mostres lliures: 1-2 dies (regular) / 20-30 dies (motlle nou, inclòs motlle)
Ordre massiu: 15-20 dies (després del pagament, suport 7 dies de lliurament accelerat)
Poseu -vos en contacte amb nosaltres
Etiquetes populars: Barra de bus flexible, Xina, fabricants, proveïdors, fàbrica
















